E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
2012 Ocak Öylesine

Selam, ben geldim;

Size bahsetmedim galiba, biz ofisimizi taşıdık. (: Eskiden evden çıkıp sağa sola bakıp karşıya geçiyorduk 4 kat yukarı çıktığımızda ofisteydik. Şimdilerde öyle olmuyor. Ofisimizi Bağdat Caddesine taşıdık. Evden işe gitmek için çeşitli alternatiflerimiz var. Fakat ben 2 otobüslü olanı tercih ediyorum. Hem sürekli bir hareket halinde oluyorum hem de rahat bir şekilde seyahat edebiliyorum. İnsanlar ilk duyduğunda 2 gidiş 2 geliş püffff Mustafa nasıl gidiyorsun tek vasıta yok mu ? gibi sualler sormaya başlıyorlar. Evet bazen ben de zorlanıyorum fakat bu hali en güzeli. Esas problemim Fenerbahçe maçları oluyor. Maç varsa o gün yandım demektir. Trafik felç. Kadıköy'e bir ulaşsam diye cebelleşiyorum. Neyse en azından eskisine göre daha fazla yürüyorum, geziyorum. Ben Konya'dan dolayı yürümeye alışık birisi olarak otur otur kilo alma aşamasına geldim hatta bir kaç kilo da almış olabilirim diye şüpheleniyorum. 

Bu arada tahmin ettiğimden de hızlı geçen bir hayatım olmaya başladı ve İstanbul'da 6 ayı bitirdim. 6 ay deyince çok uzun bir süre, yarım yıl ama ben garip bir şekilde 2-3 aylık bir süre geçmiş gibi hissediyorum. Tarih ve zaman algımı kaybediyor olabilir miyim ?

Şu anda odak noktamı okul ve iş düzeyinde tutmaya çalışıyorum. Ne kadar becerebiliyorum derseniz biraz zor oluyor :)) İş ile sürekli uğraştığım için bir şekilde götürüyorum fakaaaat okul her zaman olduğu gibi zorlamaya devam ediyor. Final sınavlarında bakalım neyleyceğiz.

Dizi ve filmlere gelince uzun süredir Behzat Ç. izleyemiyorum, diğer dizilerimi de epey aksattım. Sinemaya da eskisi gibi sık gidemiyorum en son Emre Abi Ghost Protocol'e götürdü. Sağ olsun o da götürmese gideceğim yoktu. (: 

Mesnevi'yi her fırsatta okumaya devam  ediyorum.

Evet sanırım ben de işkolik hayata merhaba diyenlerden oldum ve öğrendim ki aynı okul gibi iş de hiç bitmiyor :)

Hazır iş konusuna gelmişken, E-Ticaret yazılımı ve geliştirme hakkında hatırı sayılır bir bilgiye sahip oldum. Tabi ki bu daha önceki cahiliyetime göre bir değerlendirme. Bundan sonrası için karşıma ne gibi problemler çıkacak daha neler neler öğreneceğim bakalım. Php konusunda pratik ve deneyimim de eskisine göre epeyce arttı. Hâlâ javascript sevmiyorum :)

Velhasıl en azından İstanbul'a boşuna gelmemiş oldum. Hem buradaki arkadaşlarımla daha sık görüşebilyorum (kimisiyle de eskisinden daha zor görüşebiliyorum) hem iş sayesinde kendimi biraz geliştirebildim yeni bir çevre edindim, yeni bir hayat kurdum. Yalnız yeri gelmişken 2012 bana neler getirecek çok merak ediyorum, pek bi sürprizle başladım garip garip olaylar yaşadım.

Aklında sorusu olan varsa bu çocuk E-Ticaret hakkında ne zaman makale, bilgi, döküman vb yazacak diye ? Bilmiyorum :) Teknik konuları ise Hiç Bilmiyorum.

iyi akşamlar.

2012-01-10 21:31:25

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006