E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Bayram Ziyareti ve yeniden Hatay ...

Ramazan Bayramı vesilesi ile yine Hatay’daydım. Hem akraba ziyareti yaptım hem de biraz doğal güzellikleri gezdim. Tabi bu arada Köyümüze site hazırlıyorum, fırsattan istifade biraz fotoğraf çektim ve köyün yaşlıları ile köyümüzün geçmişi, kuruluşu hakkında sohbet ettim. Aslında biraz bilgim vardı Rahmetli dedemden kalma ama yine de epey faydalı şeyler öğrendim. Bilgileri düzenlediğimde siteyi yayınlayacağım. Umarım en kısa sürede biter.

Bu arada kendi sitemin de alt yapısını değiştirmeyi uzun süredir istiyorum fakat henüz eyleme geçemedim başka şeylerle meşguliyetten. Eğer kısmet olursa Php5 ve MySQL ile yepyeni bir sistem ile yayına devam edeceğim. Storyboard, Grafik ve Web tasarım alet çantam hazır ve nazır bir şekilde müsait bir zamanda kodlamamı bekliyor o kadar. Yeni sistemde merak sardığım ve zevk aldığım fotoğraf çekme işinden dolayı da çektiğim fotoğrafları yayınlamak için Fotoğraf Galerisi yapmayı planlıyorum. Bunun için Flash mı SilverLight mı kullanacağım konusunda henüz karar vermiş değilim.

Ayrıca 5 Kişilik bir ekip kurduk ve ( bence Web 3,0 standardında ) bir projemiz var. Kodlama ve grafik işlerini ne kadar kısa sürede bitirebilirsek artık o kadar kısa sürede yayında olacak. Projeyi yayınladığımızda beğeneceğinize eminim.

Merak sardığım konulardan birisi de Dizi-Film izlemek. Lost’un 4 sezonluk Adadan kurtuluş ve yaşam mücadelesi serüveninden sonra sırayı 4 sezonluk The 4400 takip etti. Gelecekteki insanların geçmişte olan olayları değiştirmek için geçmişi kurcalaması ve bazı insanlara normal insanlardan bulunmayan özel yetenekler ile göndermesi ile ilgili güzel bir fantezi işleniyor dizide. Sonra hapisten kaçış için 3 sezonluk Prison Break’e başladım ve imkânsız denilen yerlerden kaçan ve adam kaçıran Scofield ile tanıştım. Son olarak 24 ile Jack Baur ve Amerika’nın özgürlük- savaş serüvenine konuk oldum. Özetle Mayıs 2008 den bu güne kadar gerçekten kaliteli yapımlar izlediğimi düşünüyorum bu konuda Kurtlar Vadisi dâhil bizim dizilerin epey kendisini geliştirmesi lazım. İzlediklerim sadece diziler ile sınırlı değil tabi ki DVD epey film de izledim. Bunun yanında zamanımı sürekli bir şeyler izleyerek değil kitap ve internetten makale vb. okuyarak da harcadım. İzlediklerim ve okuduklarım hakkında siteme de bir eklenti yazmayı düşünüyorum en kısa sürede.

Okul hayatına gelirsek; yeni dönem yarın başlıyor ve staj ile ilgili sıkıntıları atlatmanın sevinci içerisindeyim. Okul arkadaşlarımla yüz yüze görüşmek güzel olacak. Ayarlayabilirsem bir de konferans düşünüyorum. Bakalım bu sene okul bana neler getirecek, benden neler götürecek.

Aslında ( makale, döküman, bilgi vb. ) yazacağım birçok şey var  zamanla unutup gittiğim…

Geçmiş Bayramınız Mübarek Olsun.

2008-10-05 19:00:27

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006