E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Gece, Uyku ve Kitap

Merhabalar, bu akşam bi karar verdim sonunda türünün adını tam koyamıyorum ama bilgisayar teknolojisi ve çevre ağırlıklı bir kitap yazmaya karar verdim. Kitap nasıl yazılır ? Nerden yazılır, kuralları var mı yok mu ? Temel öğeleri nelerdir ? gibi şu an sorduğum ve hiç aklıma gelmediği için sormadığım soruların hiçbirisinin cevabını bilmiyorum. Aslında araştırma yaparak başlasam fena olmazdı fakat içimden geldi 2 - 2,5 saat boyunca bir şeyler yazmaya çalıştım. Öncelikle anahtar kelimelerimi belirleme ihtiyacı hissettim ve onları sürekli olarak aklıma geldikçe bir kenara yazıyorum. Her ne kadar "Limitless" filmini izlemiş ve etkilenmiş olsam da tek oturuşta kitap yazamayacağımı bilecek kadar aklım başımda henüz. O yüzden küçük küçük denemeler yazarak başlamaya karar verdim. Amacım ufak hikayeler yazabilmeyi becerebilmek. Bir sonraki adımda ise bu yazdıklarım arasında bir bütünlük kurmaya çalışacağım. Uyanları birleştirip uymayanları da farklı şekilde değerlendirebilmeyi ümit ediyorum; olmadı çöpe gidecekler (:

Aklımda hâlâ Php ile ilgili kitap yazmak var, hoş piyasada ve internette yeterince kaynak var bana da gerek yok da maksat fantazi işte. Hevesimizi alana kadar kendimizi oyalayacağız anlaşılan. Bakalım bu hevesimiz ne kadar sabırlı ve dayanıklı çıkacak.

Bana hep kitap okumayı öğrettiler, tavsiye ettiler; ama yazmayı öğreten olmadı. Kitap yazma konusunda deneyimleriniz varsa ve yol göstermeyi isterseniz ben burdayım, iletişim sayfasındaki bilgilerden faydalanıp fikirlerinizi sunabilirsiniz. E-Posta olursa daha iyi olur, ilk seferde anlamazsam bi daha bi daha okurum, ne de olsa okumayı biliyorum (:

2011-06-18 04:19:14

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006