E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Günlerden Bugün

Merhaba dostlar, artık siteme biraz zaman ayırmaya çalışıyorum. Tabi ki zaman ve fırsat kovalamak gerekmiyor değil.

Günlerden Bugün Çevre Günü...

Çevre Mühendisliği Bölümünde okumam etkisiyle Çevre ile alakalı gelişmeleri, haberleri belki birçoğunuza göre daha erken fark ediyor olabilirim. Belki de aranızda öyle insanlar var ki benim farkındalığım onlarının farkındalığı yanında devede kulak kalır.

Özellikle ülkemizde son zamanlarda Çevre konusunda çalışmalar eskiye nazaran artış gösterdi. Özellikle yaşadığım şehirde (Konya) belediyenin de gayretlerini görmezden gelmemek elde değil. Katı atık konusunda çalışmalr mevcut. En azından artık evlerden katı atık ve organik atıklar ayrı ayrı poşetlerde çıkıyor ve geri kazanım, geri dönüşüm konusunda ülkeye katkımız su götürmez bir gerçektir. Gözlemlediğim kadarı ile bir kısım insanlar bunun bilincinde, bir kısım için sadece evlerine kadar poşet dağıtıldığı için, apartmanlarda belirli günlerde katı atıklar ayrıca toplandığı için zorunlu kalıyorlar.

Ayrıca şehirdeki yatırımları da göz ardı etmemek gerek. Tehlikeli atık tesisi, katı atık tesisi, atıksu arıtma tesisi vs. bulunmakta ve bunların olması şehir açısından çok önemli ve güzel şeyler. Bu tür şeylere eskiden kaynak ayırmak belediyeler açısından da pek önemsenmiyordu. Çünkü onca para harcanıyor fakat seçmenin gözüne görünecek nerdeyse hiçbirşey yok.

Günlerden Bugün yine emirgan cafe'deyim.

Gelme amacım her zamanki gibi burasının rahat ve huzurlu olması, arkadaşlarla 2 satır sohbet edebilmek. Bugüne özel olan ise İçme Suyu Projesinin eksiklerini tamamlamış bulundum.

Ayrıca Sırrı ve Berat da bugün bana katıldı. Biraz web, projeler, çalışmalar hakkında sohbet ettik. Konya'da yapabileceklerimizi konuştuk. Bakalım zaman içinde meyve toplayabilirsek ne mutlu bize.

Günlerden Bugün şu an da akşam ezanı okunmakta ve hala emirgandayım. Birazdan eve doğru yol almak gerek...

İyi Akşamlar.

 

2010-06-05 20:23:52

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006