E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Kitap Yazma Düşüncelerim

Sanırım bir kaç sene evvel bahsi geçmişti. Uzun süredir de aklımın bir köşesinde sessiz sedasız duruyor; kitap yazmak. Kaç seferdir de niyet ediyorum bir kaç satır karalayıp başlayayım diye fakat kısmet olmuyor. Aslında sebebi çok basit gibi görünüyor. Çünkü ben ne yazacağıma tam olarak karar veremiyorum galiba.

Aklımda bir çok konu var gibi geliyor, bir yanımda yıllardır kendimce kodladığım, kimisine göre yolun başında, kimisine göre ortalarda, kimisine göre de başarılı olduğum Php var. Diğer yanda tamamen hayal ürünü fantastik bir hikaye mi kurgulasam diye düşünüyorum. Henüz okulu bitirememiş olsam da Çevre ve Çevre Mühendisliği hakkında genel bir şeyler mi karalasam ? Bunlar en belirgin fikirlerim. 

 

 

Bir kaç teşebbüsüm sonucunda kitap yazmanın gözümde büyümesinin temel sebebi, yazmak istediğim her ne olursa olsun sanki çok eksikmişim gibi hissediyorum. Mevlâna'nın deyimi ile henüz ham haldeyim. Nasıl pişeceğimi ya da pişip pişmeyeceğimi de merak ediyorum açıkcası. Sanırım bunu en iyi ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bir diğer aklımdaki fikir ise kitabı yazdığımda yayın konusu. Standart şekilde yayın evi ile anlaşıp mı yayınlasam ? E-Kitap halinde internetten herkese mi yayınlasam ? Ya da iki sistemi birleştirip internetten düşük bir ücret karşılığı ama dileyen basılmış halini satın alabilir şeklinde mi yayınlasam ? Soruları beynimde dört dönüyorlar.

Bir başka fikrim ise kitap gibi şeylerle uğraşmak yerine sitemde bir başka alan ayırıp orada okumak isteyenlere özel olarak yayın mı yapsam ? Abonelik sistemlerinden ben de pek haz almıyorum ama bunun için belki bir bağış sistemi de koyabilirim.

Genel olarak düşüncelerim bu şekilde. Sizlerin de fikirlerini merak ediyorum açıkcası, yazarsanız sevinirim.

Bu vesile ile yorum sistemini de otomatiğe bağlamış bulundum.

2011-05-09 04:10:26

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006