E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Konya İstanbul Otobüsünden 28 Mayıs 2012

Merhabalar, yoldayım;

Son zamanlarda, aslında genellikle hep yoğunluğumdan bahsediyorum. Sanırım hayatın kendisi bu yoğunluğum olsa gerek. Ne yaparsam yapayım bitmiyor, yetişemiyorum. Özellikle de son 3 haftam, nasıl geçti, ne oldu, hiç bir fikrim yok desem inanmazsınız herhalde. İş dünyası malumunuz kendi içerisinde gayet yoğun, bunun üzerine benim henüz bitmemiş okulum ve bunun etkileri de eklenince seyreyleyin cümbüşü.

İstanbul'a gitmeye cesaret etmemin sebebi az dersimin olmasıydı fakat tahmin ettiğimden daha yorucu geçiyor, en basitinden önümüzdeki bu 2 hafta, final haftası ve ben 2 kere Konya'ya gitmek zorunda kalacağım. Konya'ya gitmekten memnunum tabi ki (Mevlâna diyarını her daim severim) lâkin bu benim insiyatifimde olsa daha iyi olurdu. Her seferinde sınav takviminin açıklanmasını bekliyorum; bir de üzerine son dakika sınav tarihi değişikliği eklenince tadından yenmiyor. Neyse ki bitirme tezimi yetiştirebildim. Bir an sanki hiç bitmeyecekmiş gibi hissettim ve kritik bir karar alıp uyguladım. Çok şükür 1. aşamayı geçtim; sırada tezin savunması var. Haftaya tekrar Konya'ya döndüğümde neler olacak merak ediyorum.

Sınavım ise çok iyi geçmedi, çok fazla işlem sormuş, ben daha fazla yorum sorar diye bekliyordum. Neyse her sene sürprizlere alıştım zaten. Biri yapmasa mutlaka başka birisi sürpriz yapıyor. Okul uzatma mevzusunda tüm suçu üzerime almıyorum, en az benim kadar buna sebep olanlar da mevcut. Fakat buradan suçlu aramaya lüzum da yok, gerek de yok. Yine de herşeye rağmen sinsi, dost görünen menfaatçi insanlara alışamadım ve sevmiyorum. Biliyorum ki hiç eksik olmayacaklar.

Hayatım, herkesin hayatında olduğu gibi emelim ecelimden uzun. Fakat yine de tüm emellerim gerçekleşecek gibi yaşıyorum; tabi ki böyle olmayacak (: bir de bolca tecrübe ettiğim, bilmek ve uygulamak arasında ciddi fark var. Uygulama problemlerimi aşmaya çalışıyorum. Çünkü yapmak istediğim çok şey var. Yoğun tempoya rağmen (bazen çok sıkılsam da) kod yazmayı hâlâ seviyorum. İstanbul'u seviyorum fakat oradaki ömrüm ne kadar bilmediğim için her anımı iyi değerlendirmeye çalışıyorum. Hakkımda hayırlısı olsun. Dualarınızı esirgemeyin, onlara bolca ihtiyacım var.

2012-05-29 02:58:18

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006