E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Merhabalar, bayram vesilesi ile Konya'ya geldim. Hava çok soğuuuuuk.

İstanbul'da 3. Turum gayet güzel geçti. Genel olarak yoğun bir çalışma dönemi geçirdim. Bu dönemin yükünü hafifleten olaylar ise Sülaymaniye Camii'ne gidip gezmem oldu. Kanuni Sultan Süleyman, Hürrem Sultan, Mimar Sinan gibi dönemin önemli insanlarının eserlerini, yaşadıkları yerleri ve mezarlarını ziyaret ettim. Eminönü'nü gezerek biraz altını üstüne getirdim diyebilirim. Ayrıca gezerken "Muhteşem Yüzyıl" dizi ekibinin de çekimlerine rastlamam tam bir ziyafet oldu.

İstanbul'a gittiğim günden beri Mimar Sinan'ın eserlerinin çoğunu gezdim sanırım. Her bir eseri gerçekten çok güzel, insanı etkiliyor. Mezarı ise oldukça sade, gösterişten uzak bir yere yapılmış. Kısmet olursa en kısa sürede Edirne'ye de gitmek, Selimiye Cami'yi de gezmek istiyorum. Eğer Süleymaniye Cami'ye yolunuz düşerse ya da özellikle giderseniz orada kurufasulye pilav da yemeyi ihmal etmeyin. Güzel yapıyorlar. 

Yaşamımın çoğunun geçtiği yer Üsküdar ise her zaman canlı aktif ve bir faaliyet mevcut. Sabahları balıkçılar erkenden sahile gidiyorlar ve herkes oltasını sallıyor "rastgele!".... İşe gidecek olan insanların koşuşturmasını ve vapurların çalışmasını sessiz bir semtin uyanışını görmek çok güzel. Hele de güneşin doğuşunu öyle bir yerden izledim ki, görmelisiniz;  Galata kulesi ve Galata Köprüsü karşımda, Kız Kulesi ve Boğaz Köprüsü sağımda, Martılar üstümde, Deniz ise ayaklarımın altında. gerçekten böyle bir manzara yok (:

Son olarak geçen hafta Kanal D binasına Beyaz Show'a gittim. Güzel bir program oldu. Malumunuz Van'da deprem oldu ve o insanlar için herkes seferber oldu. Bu programda da amacımız Van'a yardım toplamak ve Cumhuriyet Bayramımızı kutlamaktı. Canlı yayın gerçekten çok eğlenceli oluyor, değişik deneyimlere sahip oldum. Sanırım her zaman işin mutfağı bana daha hoş geliyor.

Konya'ya gelişimde ise Ulusoy'u tercih ettim. THY'de bilet fiyatları epey uçmuş vaziyetteydi. Geçen sefer İstanbul'a Ulusoy ile giderken pek rahat edememiştim fakat Konya yolculuğum gayet güzeldi. İnternetim de vardı, muavinin de hizmeti gayet hoştu. Bunları belirtiyorum çünkü bazen insanlıktan çıkmış ya da çıkmak üzere olan görevlilerle seyahat etmek gerçekten işkence oluyor.

Konya'ya adım atar atmaz soluğu Üniversitede aldım. Okulum henüz bitmediği için eksik ders notlarımı tamamladım ve hocalarımı ziyaret ettim. Perşembe ve Cuma günüm okul, öğrenim kredisi, banka, sgk koşuşturmasında geçti. Şu an birazcık nefes almışken yazmak istedim.

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun.

2011-11-05 16:58:37

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006