E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Maliye Bakanlığı Sitesi Hacklendi

Devlet memurlarının çalışma prensibini devlet dairesine ilk işim düştüğü günden beri sevmem. Sevmememin sebeplerinden birisi aşağıda;

Maliye bakanlığı sitesi hackleniyor fakat devlet bu durumdan bihaber. Öncelikle bu fırsatı onlara verdikleri için orada bu işle ilgilenen en küçüğünden en büyüğüne kadar herkes suçlu. İşlerini doğru düzgün yapsalar bu duruma düşmezler. Şu an bir çok kişinin bu saldırı durumunu benim kadar önemsemediğini de biliyorum. Yalnız devlet sitesi vatan toprağıdır, bunu henüz anlayamamış o kadar çok insan var ki. Bir devlet kurumunun sitesi hacklenmesi demek o kurumun güvenliğinin sorgulanmasını doğurur. Evet devletin web sitelerinde şu an (gelişemedikleri için) sadece bilgi sunmaya çalışıyorlar. Onu da doğru düzgün yapamıyorlar ya neyse. Fakat bugün burada açık veren yarın önemli bilgilerin bulunduğu sistemlerinin de hacklenmemesi için güvenliğini, önlemini almaz. Sonra vay efendim insanların TC kimlikleri çalınmış, Adres telefon bilgileri ellerindeymiş gibi haberleri hep beraber izleriz. Birilerinin başı yanar; sonra önlem alıyoruz diye üstüne gider bağcıyı da döveriz tamam olur.

 

 

Güncelleme  02:40

Indexi yayınladıktan sonra facebook profilinde biraz atraksiyon oldu. Bu da insanların dikkatinden kaçmadı haliyle.

Güncelleme 02:55

Duyarlı bir vatandaşın Emniyet Müdürlüğüne yaptığı ihbara gelen cevap;

Güncelleme 03:39

Index'te fotoğrafı olan gençten açıklama geldi.

Eğer açıklamada yazılanlar doğru ise karşımıza çıkan olay, benim en sevdiğim türden, "Ya adamların işi gücü yok benimle mi uğraşsınlar" diyen güzel, iyi niyetli insanlara ithafen gelmiş oluyor. Uzun zaman önce bahsettiğim mevzuların bir gecede üst üste gelmesi de hem güzel hem kötü oldu. Bakalım ilerleyen süreç bize neler gösterecek. Genellikle olduğu gibi unutulup gidecek mi, yoksa terör örgütü adına eylem yapan, destek verenler bulunup cezalandırılabilecekler mi ?

Açıklamanın yer aldığı ekran görüntüsü için de Hamza Şamlıoğlu @TEAkolik ayrıca teşekkür ederim.

 

Güncelleme 04:03

ve sonunda açıklama geldi...

* İndexlerin büyük hallerini görmek  için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz.

2011-11-09 02:19:24

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006