E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Microsoft WebCamps - Ankara 2011

11 Ocak 2011 Salı günü Microsoft'un Ankara ofisindeki WebCamp'e katıldım. Kampa geçmeden evvel yolculuğumdan bahsetmek istiyorum.


Saat 4:00'de Özkaymak ile yola koyuldum. Aşti'de Ömer saat 7:30 civarında beni karşıladı.Sonra Microsoft'a nasıl gideceğimize karar verip otobüse bindik. Şoföre adresi tarif ettik,  orada ya da yakın bir yerde indirebilir misiniz diye ? Adam tam bir mal çıkmaz mı. Bırakın  yardımcı olmayı bildiğiniz (büyük şehir rehavetine kapılmış) öküzün biri olup çıkmış. Neyse iyi insanlara denk geldik de otobüste 2 kişiye sorduk. Birisi yarım yanlış tarif etti. Nasıl olduysa ÖSYM binasında inelim dedim Ömer'e ve indik. Binanın girişindeki güvenlik görevlisi amcaya sorduk adresi, sağ olsun tarif etti fakat yine de emin olmak için birilerini arayıp adresi doğru biliyor muyum diye teyit ettirdi. Biz dolmuşa binmek için yolda ilerlerken birisi denk geldi ve bize ÖYSM'nin nerede olduğunu sordu tarif ettik :) ne de olsa 30 dk'da Ankaralı olmuştuk. Gelen dolmuşa sorduk ve ilk seferde tutturduk iyi oldu. 

Bu arada kamp bitmeden yetişecebilecek miyiz acaba diye düşünmeden edemedik. Dolmuşta kaptana sorduk ve bizi gideceğimiz yere kadar götürdü. Bu arada biz inerken birisi denk  geldi ve microsoft'a gidecektiniz değil mi siz diye sordu. Benim gözler parladı birini bulduk diye. Sonra yolda sohbet ederken öğrendik ki MS'in alt katında da onların ofis varmış, güvenlik, kapı, kartlar vs giriş için gerekli olan prosedürleri sayesinde tek celsede aşmış olduk. Buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Olmasa biz biraz arardık ofisi.

Velhasıl geldik ofise kimisi gelmiş kimisi bizim gibi yeni yeni geliyor. Biz de bu arada  9:00'da başlayacak olan kampa zamanında yetiştik; hatta bekledik bile, Daron hoca da trafikte kalmış.

Kampa gelirsem, neler yaptık ne bitti olayını Daron hoca özetlemiş sitesinde. Bence kamp gayet güzel ve eğlenceliydi. Bu vesile ile SilverLight'ı da yeniden tekrar etmiş oldum. Fakat şu hiç unutmayacaklarımdandır. "Microsoft'ta internete bağlanırsınız, aslında sadece bağlandığınızı sanarsınız. Size özel hesap açılmadan asla bağlanamazmışsınız :)"

Yeni cici şeyler öğrendim, bildiklerimi tekrar ettim, dostlarımla sohbet ettim, yeni arkadaşlar,  fikirler ve tecrübeler de edindim. Ek olarak Cloud Computing teknolojisi ve Azure ortamını test etmek için hesap aldım. Bakalım en kısa sürede Azure'yi de test etmek istiyorum. O konuda fikirlerimi de üşenmezsem yazarım, umarım, yani yazarım galiba.
WebCamp sonrasında Armada'ya gittik ve Ali Babaoğlan ile görüştük. Yüzyüze sohbet etmenin tadı her zaman bir başkadır. Ali'den de güzel tiyolar aldım. Sonrasında Ömer ve Ali'den ayrıldım ve AŞTİ'nin yolunu tuttum. Saat 19:00'a metro'dan bilet aldım. Alırken internetin olup olmadığını özellikle sordum. Fakat satan eleman nasıl adamsa  artık 20 TL kazanmak için yalan yanlış bilgi verdi. Biletin ücretini ödememiş olmasam son anda vazgeçerdim. Fakat denemiş oldum. Eskiden iyiydi bu firma ama bozmuş. Bundan sonra çok zorda kalmadığım sürece Metro'yu tercih etmem. Mis gibi Özkaymak'a neden binmedim diye fena kızdım kendime. Bu da bana ders oldu artık.

Aslında bu yazıyı aynı gün yazmalıydım fakat bugün [2011-01-14] proje teslimim olduğu için yoğunluktan gece gündüz birbirine karıştı. Çoğu şeyi erteleyip duruyorum bakalım. Umarım en kısa sürede bir disiplin ve düzenimi tekrar kurabilirim. Bu arada Finaller de yine kapıya gelmiş. Bana başarı dileyin ki önce okulu bitireyim, sonra da şu sitemi adam edeyim. Daha sonra da güzel güzel projelere imzamı atayım.

İyi geceler, iyi çalışmalar.

2011-01-14 01:32:33

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006