E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Mim: Kitap Yazsaydım Ne Üzerine Olurdu ?

Sanırım bu Günceleri ayakta tutan ya da yazıların sürekliliğini sağlayan en güzel sistem Mim'lemek. Ben de Muharrem tarafından dün gece itibari ile mimlenmişim. Friendfeed olmasa benim mimlendiğimi görmem biraz zaman alabilirdi. Neyse ki gördüm :))

Daha fazla gevezelik etmeden direk konumuza geçelim. Mimlenmeme sebep olan soru "Kitap Yazsaydım Ne Üzerine Olurdu ?"

Aslında bu konu üzerinde uzun süredir düşünmekteyim hatta geçenlerde Php Kitap yazsam mı ? Çevirsem mi ? Diye düşünmüştüm bunu da sitemde paylaşmıştım sizlerle. Kitap okumayı sevdiğim için yazmayı da düşünüyorum aslında sadece eyleme geçemedim henüz. Öncelikle kısmet olursa, Geniş içerikli içinde çerez niyetine ipuçlarının olacağı, "Türkçe Php5 kitabı", daha sonra "Bilişim Güvenliği ve Hack Dünyası" hakkında bazı kesimlerin ilgisini çekeceğini tahmin ettiğim başka bir kitap ve son olarak biraz fantastik içerikli "Yapay Zeka ve Teknoloji" ağırlıklı bir kitap yazmak istiyorum. Hatta son kitap için esas olarak Sinema Filmi düşünüyorum. Film için için bir kaç girişimde bulundum ama elimde yazılı şeyler olmadığı için sadece düşüncede kaldı.

Aklınıza "Çevre Mühendisliği bölümünde okuyorsun ? Mesleki olarak kitap yazmayı düşünmüyor musun ?" gibi bir soru geliyorsa evet haklısınız :)) bu konuda da düşünüyorum fakat düşüncem yine teknolojiden yana ve eğer yazarsam, yazacağım kitap  "Çevre Teknolojileri" üzerine olacaktır.

Ben de bu mim'i önce Hakan Abi'ye sonra Zafer'e ve Aykut'a şutluyorum. Umarım kitap yazmayı düşünüyorlardır (:

Hayırlı Günler.... 

 

2009-03-11 11:36:40

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006