E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Pars NarkoTerör

Pars, Kiraz Operasyonu Filmi ardından Televizyon ekranlarında Narkoterör olarak yayına girdi. Uzun süredir yazmak istiyordum fakat kısmet bu güne imiş. Diziyi de film gibi beğendim takip ediyorum. Gelelim dizinin detaylarına;

PARS NARKOTERÖR BİR İHANETİN ANATOMİSİ

1 kilo eroin satarlar 187,500 kaleşnikof mermisi alırlar.
Peki, kaç Mehmetçik şehit ederler?

1 kilo eroin satarlar, 50.000 uçaksavar mermisi alırlar.
Peki,  kaç helikopter düşürürler?

1 kilo eroin satarlar, 5769 mayın alırlar, topraklarımıza kurarlar.
Peki, kaç topuk, kaç bacak kopar? Kaç can toprağa düşer?

Onları kim durduracak?

PARS! NARKOTERÖR

Osman Sınav’ın yapımcısı olduğu “PARS NARKOTERÖR” adlı televizyon dizisi 21 Ocak Pazartesi günü Show TV ekranlarında yayına girdi.

Sinegraf Film Yapım Şirketi’nin sahibi olan yapımcı-yönetmen Osman Sınav bu kez narkotik polisleri, terör örgütleri ve uyuşturucu ağı üçgenini konu alan televizyon dizisi “Pars Narkoterör” ile seyircisiyle 21 Ocak Pazartesi günü buluştu.

Hikayesi Osman Sınav ve Aybars Bora Kâhyaoğlu tarafından yazılan, senaryosu Aybars Bora Kâhyaoğlu’na ait olan “Pars Narkoterör” ün yönetmeni Metin Günay.

Oyuncu kadrosunda ise İbrahim Çelikkol, Seda Bakan, Oğuz Galeli, Nida Şafak, Leyla Bilginel, Osman Soykut, Müge Ulusoy, Hüseyin Soysalan, Erdal Cindoruk, Rana Cabbar, Erol Alpsoykan, Erol Babaoğlu, Şahika Koldemir, Funda Şirinkal, Murat Ergün, Yaşar Özdemir, Server Mutlu, Gürkan Elmalıoğlu ve Attila Olgaç isimleri yer alıyor.

Çekimlerine 6 Aralık’da Van’da başlanan ve halen İstanbul’da devam eden “Pars Narkoterör”, 21 Ocak’da Show TV ekranlarında yayına girdi.

“Pars Narkoterör” dizi film projesinin yazım süreci yaklaşık üç ay sürdü. “Pars Narkoterör”ün senaryo yazımına konsept danışmanlığını Zülfü Canpolat, narkotik danışmanlığını ise Zafer Ercan yaptı. Söz konusu süreçte narkotik polisleri ve yaşam tarzlarına, terör örgütlerinin taktikleri ve uyuşturucu ağı ile bağlantılarına dair geniş bir araştırma yapan senaryo ekibi, dramı ve aksiyonu kuvvetli bir proje ortaya çıkardı. Ayrıca, “Pars - Kiraz Operasyonu” sinema filmi öncesinde yapılan araştırma ve çalışmalar “Pars Narkoterör” dizisi için bir taban oluşturdu; dizinin yazımında bu çalışmalardan da faydalanıldı.

Çarpıcı bir içeriğe sahip olan “Pars Narkoterör” ün müziklerini ise, yaptığı dizi müzikleriyle adından sıkça söz ettiren Gökhan Kırdar hazırlıyor.

“Pars Narkoterör” ün yapım ekibinde ise; görüntü yönetmeni Tevfik Şenol, genel sanat yönetmeni Sırma Bradley, kurgu yönetmeni İbrahim Sanver Özcan, görsel efekt yönetmeni Şahin Derun, yardımcı yönetmen Ayhan Özen, sanat yönetmeni Esra Yıldız, yapım sorumlusu Mesut Ünlü ve yapım koordinatörü Yasemin Merdamert yer alıyor.

“Pars Narkoterör”, çarpıcı ve dramatik hikayesiyle, 2008 yılının en güncel sorunlarına parmak basarak damgasını vuracak bir proje olduğunu gösterdi.

Dizinin Hikayesi :

İstanbul Narkotik başkomiseri Şamil Baturay, katıldığı rutin bir operasyonda, Türkiye’de kurulan yeni bir uyuşturucu şebekesine ait delillere rastlar. Narkotikte birlikte çalıştığı nişanlısı Zülüf ile birlikte Van’a aile ziyaretine gittiğinde ise, kendisini uyuşturucu baronlarının tam ortasında bulur.

Şamil ile Zülüf’ün aşkı, Şamil’in abisinin uyuşturucuyla ilgili bir operasyonda şehit edilmesiyle daha da imkansız bir hâl alır. Abisinin kaybıyla hayata küsen Şamil, elde ettiği bazı ipuçlarıyla tekrar harekete geçer ve intikam için uyuşturucu baronlarının peşine düşer.

Afganistan’dan İran’a, Van’dan Berlin’e kadar uzanan yeni bir “toz hattının” kurulmak üzere olduğunu keşfeden Şamil, zorlu bir mücadeleye girişir. Bu toz hattının terör örgütleriyle bağı olduğunu ve uyuşturucudan kazanılan paranın terörü finanse ettiğini anlayan Şamil’in verdiği mücadele, kişisel bir gayret olmaktan da çıkarak, vatan için verilen bir mücadeleye dönüşür.

Bu savaşın kazanılmasını sağlayacak en önemli ipuçları ise, Şamil’in aşkı Zülüf’de gizlidir.

2008-02-04 21:36:15

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006