E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Yeni Oyun Yeni Kurallar

Merhabalar, hayatımın klasikleri arasında yer alan sınavlar her sene olduğu gibi bu sene de başroldeler. Pazar günü girmem gereken 1 sınavım daha kaldı. Geçmeyi umuyorum fakat yine de artık güvenmiyorum okul mevzularına. Her an bir sürprizle karşılaşmamak mümkün değil. Tam bu sefer oldu geçtim kurrtuldum diyorum film yine başa sarıyor.

Bu sefer oyunun kurallarını biraz değiştirmeye karar verdim. Diploma denen kağıt parçasını henüz alamadım (: fakat yeter artık çok sıkıldım. Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim dedim ; yine de son 2 senedir ömrümden ömür gitti. Özellikle son 2 senede okul yüzünden teptiğim fırsatları toplasak köşeyi dönmüştüm herhalde. Bir yararını görmediğim gibi üstelik %100 fazla harç yatır, fotokopi parası, öğrenci kimliği parası, öğrenci belgesi için sabah başvuru yap öğleden sonrayı bekle. İşin maddiyetında değilim diyemiyorum çünkü hem bana hem ülkeye verdiğim zararı düşündükçe daha çok daralıyorum. Maddi ve manevi zararlarını saysam epey bir şeyler var da, boşverelim şimdilik.

Konya'dan, huzurlu bulduğum, beni sessizliği ile her zaman dinlendiren, Mevlâna diyarından, beni Ney'e üflenen nefes gibi terbiye eden bu güzel şehirden ayrılıyorum. Ve rotamı hâlen Osmanlı'nın derin izlerini taşıyan tarihi değerleri ile beni her zaman cezbeden, gece ve gündüzün tam bir gün yaşandığı, zamanın çok hızlı akıp gittiği, kaosunun tam göbeğine İstanbul'a gidiyorum.

Bakalım kaybettiğim zamanı orada telafi edebilecek miyim ? Yoksa hazır elimde olanları da mı kaybedeğim. Bana yeni şeyler öğretip yeni güzellikler mi kazandıracak. Bunu zaman, mekân ve süreklilik denkleminde göreceğiz. Hakkımda hayırlısı olmasını diliyorum.

 

İyi geceler.

2011-06-25 01:22:34

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006