E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Yerel Seçim 2014

Merhaba, son aylarda epey bir karışıklık var, malum seçime gidiyoruz.

Bu sene önceki senelere göre çıta biraz yüksekti ve yerel seçimler sanki genel seçim havasına büründürüldü. Bu stratejik bir hamleydi ve toplum üzerinde de acayip derecede etkisi oldu. Açıkcası bu kadarını beklemiyordum. Üst kesimlerdeki rüzgar alt kademelerde fırtınalara sebep oldu.

Ben de bugün oy verme görevimi yerine getirmek için sabah 9'da okula gittim. Saatlerin ileri - geri alınacak, alınmayacak kararsızlığından dolayı insanların bir kısmı erkenden gelmişler. Bundan dolayı da sandığımı bulduğumda uzuuuuun bir kuyrukla karşılaştım ve 1 saat civarında bekledim.

Bu uzun bekleyiş sırasında insanların seçimle ilgili düşüncelerine kulak misafiri olmak zorunda kaldım. Özetle, insanımız baya baya paronayak olmuş. Mürekkebi silinen kalemlerden başlıyor, oy pusulalarının başına gelip gelebilecek bir sürü senoryayı işittim. Orada her kesimden insanlar var bu kadar paronoyak olmak biraz fazla gibi fakat ülkede de son dönemde yaşanan olaylar ortada olunca bir miktar da hak vermiyor değilim.

Ayrıca oy pusulalarına saçma sapan işlemler yaparak internette paylaşan, kullanmayan insanlara da söyleyecek söz bulamıyorum ve amaçlarını anlayamıyorum. Hak verilmiş kullan işte; sonra ah vah diye ağlayıp sızlanmanın, itiraz etmenin, taşkınlık yapmanın manası da yok hakkınız da yok. 

Vatana millete hayırlı olsun.

2014-03-30 14:45:45

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006