E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Yoğun ve Yorgun Günler

İstanbul'da 2. haftayı doldurmak üzereyim. Zaman o kadar hızlı geçiyor ki yapılacaklar listemin kabarmasından başka bir işe yaramıyor. Uzun süredir bilgisayarıma format atmamıştım, Konya'dan gelmeden önce niyetlenmiştim fakat ertelemek zorunda kaldım. Günlerden geçtiğimiz Perşembe günü bilgisayarın performansı yerlerde sürünmeye başlayınca ben de başka çıkar yol olmadığını fark ettim ve 20 dakikada formatlayıp işime hızlıca devam etmeye karar verdim.

Tabi ki her zaman olduğu gibi planlar tutmuyor (: ne kadar ayağımı yorganıma göre uzatıp plan ve programımı yapsam da başıma gelenler o kadar acemice olaylardı ki tam olarak cuma günümü de tamamen işgal etti.

Hevesle flash diskimi bilgisayara taktım, hızlıca kurulum sayfası açıldı. Hazır gazı almışken tam devam ediyordum ki bilgisayar sabit diskimi görmüyor. Çok güzel çok güzel... uzun çabalarım sonucunda gece saat 3'e kadar sata driver yüklemekten tutun da atlamadığım hendek kalmadı, olmayınca uykusuzluğun etkisiyle de pes ettim ve ertesi güne ne yapabileceğim hakkında en ufak bir fikrim olmadan erteledim. Daha doğrusu ertelemek zorunda kaldım.

Sabah uyandığımda "işletim sistemim yok !" gerçeğiyle yüzleşmem uzun sürmedi. Bu arada akşam çalışan Flash disklerimden birisi kendisini feda etmiş, tam ondan ümidi kesmişken Sırrı sağ olsun diski kurtardı (: Öğlene doğru 2 flash disk ile windows 7 kurulumu yapmayı başardım. 1. disk ile boot edip diğeri ile kurulum aşamasını yaptım. Tabi ki  arada dos ekranı ile biraz özgür dünyada komutlarla mücadele edip sabit diski adam etmeye çalıştım. Tam bir komedi, iyi ki görmediniz fena rezil oldum. Böylece bu zamana kadar kurduğum en zor windows işletim sistemi ünvanına sahip oldu. Konya'da olsam işler tabi daha kolay olurdu fakat maalesef İstanbul'da her şeye erişim imkanım yok. İşler hep yokuşa gidiyor.

Bu sadece bilgisayarımdan kaynaklı başıma gelenler, ulaşım, iletişim ve esnaflardan çektiklerimi yazsam burdan Konya'ya yol olur. Dikkatimi çeken en önemli şeylerden birisi burada herkes herkesi kazıklama derdinde. İyi ki dostlarımız, arkadaşlarımız varmış.

2011-07-09 01:14:07

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006