E-Posta: iletisim@mustafairen.com

  • mustafa iren github
  • mustafa iren linkedin
  • mustafa iren twitter
Yorgunluk Gezisi

Merhabalar, uzun zamandır nefes alacak fırsatım olmuyordu. Güne Aziz Mahmud Hüdayi Türbesini ziyaret ederek başladım. Oradan Bostancı Vatan Computer mağazasına gitmek için Kadıköy'e geçtim, halbuki gitmeme gerek yokmuş, neyse tecrübe oldu. Kadıköy'den dolmuşa bindim ve şoför beni unuttu (: taaa Kayışdağı'nda Yeditepe Üniversite kapısına gelince aklına geldi. Neyse alışık olduğum için bu tür durumlara pek önemsemedim. Bu arada Yeditepe Üniversitesi Kampusünü de görmüş bulundum. Hemen karşıdan gelen dolmuşa bindim ve söyledim. Bu bindiğim şoför epey fenaydı. Hızlı araç kullanıyor, müşteriyi azarlıyor, sürekli para gönderin diyor, ayakta duracak yer yok "sıkışın biraz abicim" gibi sözler sarf ediyor, cinayet sebebi olacak bir insan... Neyse ki gideceğim yere geldim de zulümden kurtuldum.

Üsküdar - Harem   Üsküdar - Kızkulesi

Bostancı mağazasına gitmemin sebebi hem bana yakın hem de aradığım ürünün stoklarında görünmesi oldu. Fotoğraf makinamı Konya'da bırakmak zorunda kaldığım için kendime yeni bir makina almaya karar verdim. Tercihimi Canon A3350 'den yana kullandım. Umarım iyi etmişimdir. Hazır yeri gelmişken mağaza ile de ilgili bir kaç şey aktarayım; bir kaç personelin müşteri ile ilgilenmediğine şahit oldum, Vatan'da çalışmamış ve genel hizmet politikasını bilmiyor olsam çoktan diğer müşteriler gibi yaygarayı koparmıştım (: neyse ki mağaza müdürü oradaydı ve tanışma fırsatım oldu. Tam beklediğim gibiydi ve tüm mağazada yaşadığım olumsuzlukları sildi (: 

Fotoğraf Makinamı alıp doğruca Üsküdar'a geri döndüm ve Kız Kulesi'nin orada aldım soluğu. Fotoğrafını çekmezsem olmaz değil mi ? Sonra kendime boğaz köprüsüne karşı, deniz manzaralı bir kahvaltı ısmarladım.

Beylerbeyi Sarayı - Giriş   Beylerbeyi Sarayı - Saray

Kahvaltımı yaptıktan sonra günün hedefi "Beylerbeyi Sarayı"na doğru yol aldım. Sarayın içinde fotoğraf çekmek yasaktı o yüzden çekemedim ama iyi ki yasak (: herkesin gidip gezip görmesini isterim. Osmanlı dönemindeki tüm eserler beni çok etkiliyor. Ortama göre şerbet sağlam verilmiş. Sadelik ve gösterişte gerçekten iyi eserler mevcut. Beylerbeyi Sarayı'na gelirsem, sanırım gördüklerim arasında Dolmabahçe'den sonra en gösterişli saraylardan birisi. Saray yazlık olduğu için ısıtma sistemi yok ve içerisinde konuşmaların duyulmaması için kocaman bir havuz mevcut. Ayrıca önemli bir ayrıntı, sarayda sarı olarak görünen her şeyin, her yerin altın olması. Gezmeyi sevenler kesinlikle bu sarayı listelerine almalılar.

Boğaz Köprüsü - İstanbul   Boğaz Köprüsü - mustafa iren

2012-02-26 17:51:39

Lakırdılar

2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006